týden 29/9 - 5/10

05.10.2014 21:45

V minulém týdnu jsme se zabývali tématem rodiny. Někteří z Vás do školky dětem přibalili fotografie, a tak bylo co zkoumat a prohlížet. Děti se zaujetím pozorovaly, jak jsou jejich kamarádi podobní svým rodičům, když byli v podobném věku.

Po prohlížení jsme se pokusili o výtvarné ztvárnění portrétů rodin, jež vyústilo ve většinou zcela abstraktní tvorbu vesměs šedé barvy :-)

Téma rodiny děti velice baví a je pro ně hodně blízké. Proto zcela jistě v blízké době podobnou aktivitu zopakujeme a budeme rádi, když se do sbírky fotografií zapojí co nejvíce rodin !

 

Podzim nám přináší mnoho podnětů pro tvoření, a tak i v minulém týdnu děti nelenily a snažily se napodobit a zachytit díla velikého malíře pana podzimu. Proběhl tisk listů v roztodivných barvách a také tvorba z kaštánků. Justýnce se podařil opravdu moc zajímavý náhrdelník zavěšený na zeleném provázků – trávě jež roste v okolí povalového chodníčku.

 

Nebyla by to ale lesní školka, pokud bychom jen tvořili a seděli na židličkách. Děti se tedy také proháněly po svazích, válely sudy, měřily obvod stromů, podlézaly pod plotem, překonávaly bez pomoci potůček (přidržovali se plotu, jako sítě) a také hrály mnoho her..

 

Málem bych zapomněl na páteční velko-kuličkovou dráhu, jež nepostrádala ani kuličkový mlýnek.

 

Vendy opět uplatnila svůj malířský talent na dětských tvářičkách a snad vymalovala i o něco větší úsměv v očích malých skřítků. Zazněla několikrát i kytara v doprovodu větvičkového souboru.

 

 

A co příští týden? Budeme pokračovat v podzimním tvoření. Pokud máte doma kaštánky, neváhejte je do školky přinést!