týden 2/03 - 6/03

01.03.2015 20:52

Vážení rodiče, milé děti,

je tu březen, měsíc, ve kterém by do našich končin mělo zavítat jaro. Když se tak dívám zachumlán pod peřinou, jak za okny pupeny nabírají sílu, když pozoruji, jak se po obloze honí mraky, jak rychle se začíná proměňovat počasí, jakou již nyní má "zimní" Slunce sílu, velice se na toto období těším a přeji všem, aby nemuseli svět pozorovat jen zpoza okna, ale mohli se této radosti účastnit přímo !
Doufám, že veškeré zimní nemoci jsou již za námi a my tak budeme moci vstoupit do nového období zdrávi a očištěni od všeho, co si zima odnesla.
S dětmi se zaměříme možná více než jindy na pozorování znaků, jež věstí příchod jednoho z nejkrásnějších ročních období. Na zemi budeme pátrat po prvních květech, potkávat se s velvyslanci hmyzí říše a pátrat, kam krteček ztratil lopatku (děti nezapomeňte si své krtečky doma!). Obloha a stromy budou často obleženy siluetami letců, jež v zimě sídlili v teplých krajích. Pokusíme se některé rozpoznávat, zahrajeme si hry na návrat domů, ačkoliv sami často netušíme, kde vlastně ten náš domov vězí.
Tak jak bude příroda používat stále větší paletu barev a odstínů, pokusíme se i my svými štětci zachytit jedinečnou atmosféru zrodu nového života.

V pátek nás čeká DEN OTEVŘENÝCH VRÁTEK. Pozvěte prosím své známé a přátele, kteří mají zájem o lesní školky, případně i takové, jež si k nám zatím teprve nacházejí cestu. Vrátka otevíráme od 10h a zůstanou otevřena do 17h.

 

Přeji příjemný nedělní den.
Milan