týden 16/03 - 23/03

15.03.2015 20:31

 Vážení rodiče, milé děti,


v příštích dvou týdnech se budeme zabývat stěhovavými ptáčky. Především čápem, vlaštovkou, rorýsem, kukačkou a vlhou pestrou. Podíváme se, jak vypadají, jak žijí, jaké zvuky vydávají a především budeme sledovat, jestlipak už přiletěli z teplých krajin. Kamarády pro příští dny pro nás budou dalekohledy a atlas ptáčků. 

Budeme se samozřejmě ale stále všímat květin, které začínají kvést, stromů a keřů, na kterých jsou vidět první mladé lístky.

Zapojila jsem naši školku do projektu Jaro ožívá, což je mezinárodní projekt, jehož cílem je zvýšit zájem dětí o přírodu a ochranu stěhovavých ptáků. Pokud byste chtěli, můžete se zapojit i vy jako rodiny.  https://www.springalive.net/cs-cz/springalive/about-spring-alive-9

​Jaro klepe na dveře a my se chceme s paní zimou jak se patří rozloučit. ​Ve středu pojedeme na výlet do naší spřátelené lesní školky Berounky, kde společně vyrobíme Moranu a hodíme ji do vody. 
Přítomny budou děti z Berounky a ze školky v Druztové, takže to bude velká družba. :-) 
Možná nás přijedou dokonce vyfotografovat z Plzeňského deníku.

V tento den (středa) se setkáme mezi 8:00 a 8:20 hod. u kašny před Západočeským muzeem. Poté se vydáme na zastávku Mrakodrap, odkud v 8:45 hod. jede autobus číslo 20. Ten nás doveze do Zruče - Senec. Procházkou se pak vydáme přes louky a les do Druztové. Oběd bude zajištěn, Maruška z Berounky uvaří pro všechny děti. 
Odpolední setkání se uskuteční na vlakovém nádraží mezi 15:45 a 16 hod.

 

hezkou neděli přeje Iveta