týden 15/9 - 19/9

21.09.2014 18:41

Minulý týden jsme si ve školce moc užili. Jak by taky ne, když bylo krásné počasí! Ranní mlhy, v nichž se náramně dýchalo, úplné lázně, řekla bych. Kapky rosy, které se třpytily jako drahokamy pod vstávajícím sluníčkem, a pár kapek deště, to aby příroda a vše živé mělo vláhu, to je potřeba. :-)

Za takového počasí se dá dělat téměř cokoli. A tak jsme nelenili a hráli hry na tiché ostrovy, na bojácné opičky, házeli jsme si s míčky a kroužky, hráli petang, taky hru na píchlé pneumatiky, na krále, šaška a princezny, na lodě a želvy.....dokonce jsme byli na královské výpravě lesem, při které jsme zakopávali poklad!

A také jsme tvořili. Vyráběli jsme korunky a indiánské čelenky, navlékali jsme korálky a jeřabiny, vymalovávali jsme si omalovánky - to ty, které jsme dostali od pana včelaře při návštěvě výstavy hub. Bylo tam opravdu co k vidění. Až ke 100 různých druhů houbiček!

A taky jsme zpívali. Jirka opět přinesl flétničku a tak bylo veselo. Ale my jsme taky nezaháleli a vzali jsme si xylofon a jiné hud. nástroje. Zpívali jsme již známé písničky a naučili jsme se i jednu podzimní a to "Hledám, hledám jeřabiny..."

Taky jsme byli jednou u Senečáku, krásně svítilo sluníčko a my jsme si stavěli na písku domečky, pamatujete si, milé děti?

No, a pak ty stopy, co jsme objevili, vzpomínáte, odkohopak byly? :-)

 

psaní od Ivetky