týden 13/10 - 19/10

19.10.2014 21:34

Tento týden pršelo, jen se lilo. Někteří s dětskou radostí poskakovali v loužích, jiní si na mokro a chladno ještě zvykali. Abychom se zahřáli a také protože Soforonku už důvěrně známe a chceme prozkoumávat i jiné lesy a jít po nových cestách, uplynulý týden jsme také o trochu více než jindy putovali.

 

Hned v pondělí jsme s komorní skupinou dětí vyrazili objevovat novou cestu do školky. Byla o něco delší, ale o hodně zajímavější. Snad právě proto, že byla ještě neprozkoumaná.

Tuto cestu jsme si zopakovali i ve středu, kdy bylo již více dětí.

 

Po cestě jsme potkali retardéry na silnici. Tedy tak žlaby odvádějící vodu z lesů a kopců fundovaně pojmenovaly některé děti. U nich jsme se dlouho zastavili a vysvětlovali jsme si, k čem

u žlaby slouží a jak to s tou vodou vlastně je.

Různými cestičkami jsme se najednou dostali až na paseku, kde nás v pondělí přivítalo sluníčko a ve středu zase déšť. Nejhezčí odměnou pro nás byly borůvky, kterých jsme se nabaštili až jsme měli všichni fialové jazyky.

 

Milan nám potom přečetl pohádku o drakovi, princezně a udatných rytířích. Všichni jsme si tu pohádku pak společně zahráli. Milan byl vypravěč, někdo rytíř, jiný drak..... Byla to legrace.

 

Ve čtvrtek jsme byli celý den u Seneckého rybníku, kde jsme si hráli novou hru na pejsky a domeček a na přezdívky. Kreslili jsme si písmenka do písku a hráli si s vodou.

Po cestě jsme se naučili kousek písničky Ztratila jsem na pasece žížalu.

 

Malovali jsme obrázky s vodní tématikou, kapky a déšť. Na draky došlo jen v pohádkách. Budeme tedy s draky pokračovat, a snad už také s jejich výrobou. :-)

 

hekzý nový týden přeje Milan a Iveta