týden 6/10 - 12/10

16.10.2014 15:43

Vážení rodiče a milé děti,

 

jen co nám podzimní vítr odvál mlhy, je tu zas neděle a nový týden.

Ten minulý je sice již tedy trochu v mlze, ale přesto si vzpomeneme na okamžiky, jež se nám do paměti obtiskly.

Sluníčka nám pomalu na obloze ubývá a jak nám den ode dne pomaleji vychází nad lesy, musíme se s dětmi nyní za ním vypravovat sami. Při volbě cesty, po které do Větvičky putujeme, děti čím dál tím častěji hlasují pro cestu oázou (povalový chodníček) a dále po šotolinové cyklostezce podél břehu rybníčka Vydymáčku.

Každou cestou děti objevují nová bohatství, které zde nabízí oku i duši lahodící oblast přírodní památka Doubí. Na zemi přibývá spadaných listů ozdobených domečky Žlabatky Dubové – duběnkami. Jak na duběnky svítí sluníčko, krásně se nám vybarvují do červena, a tak málokdy uniknou z očí našich skřítků..:-)

Přímo naproti naší školce se ve svahu tyčí vysoká a pro děti posvátná borovice, která střeží opodál tyčící se pařez. Pro nás to není obyčejný pařez ale skokanský můstek, na němž děti trénují odvahu ale také svoji fyzickou zdatnost. Za pozornost stojí samotné překonávání příkrého svahu, děti posilují nožičky a také si uvědomují, že nejsnáze se lze ohřát intenzivním pohybem..

Do školky nás cestou ještě nemine překonání potůčku, jež nyní za pomoci zvládají i ti nejmenší.

Po cestě jsme hráli hry na špendlík, pamatovací hru na obrázky atd.

Ve školce jsme tvořili opět z kaštánků (vznikl drak, kachna, činky, ale zejména moc dobrá lízátka, či možná houby). Nezapomněli jsme na obtiskávání listů a také došla řada na klasická razítka (list – plod).

Naše nováčky stále fascinuje potůček protékající školkou, staví hráze a zkoušejí, kam až lze vazkým blátem dojít. Často tedy vytahujeme doslova zabetonované děti do bahna :-)

 

Pokud nám v příštím týdnu počasí dovolí, tak bychom se rádi věnovali tvoření dráčků a draků. V hlavě mám již delší dobu i nápad na pořádání školkové drakiády, ale povětří zatím mnoho nenasvědčuje tomu takovou akci uspořádat. Vaše děti o vyrábění draků však ani tak nepřijdou, a tak vězte, že toto téma se bude v následujícím čase linout činnostmi, které budeme s dětmi vykonávat.

 

Ráno už je chladno, prosíme, vybavte své děti rukavičkami a popřípadně čepičkami.

 

Přejeme klidnou a příjemnou neděli i nadcházející týden.

Iveta a Milan