týden 10/11-14/11

10.11.2014 18:53

Vážení rodiče a milé děti,

 

minulý týden byl velmi pestrobarevný na zážitky.

V pondělí pracovníci v Sofronce nebyli, a tak jsme s dětmi šli prozkoumat, jak vypadá naše zázemí. Děti hned uchvátily hromady hlíny, které je tak dva krát převyšovaly. V ten den jsme si hráli na archeology. Zakopali jsme na různá místa „kosti dinosaurů“ , děti je s lopatičkami hledaly a dále pak štětečky očišťovaly. To je po čase přestalo bavit a začaly spolu spontánně pracovat. Bylo vidět, jak se rýsují povahové vlastnosti dětí. Někteří práci koordinovali, jiní plnili úkoly – někteří s potěšením, jiní s připomínkami :-). U této společné práce by děti snad vydržely do setmění.

 

Měli jsme nahlášeno, že v úterý půjdou pracovníci do Sofronky, a tak jsme se vydali na Senečák. A byla to dobrá volba, neboť v poledne začalo pálit Slunce tak, že někteří z nás dokonce běhali v tričku nebo lehké mikince. Stromy u Seneckého rybníka jsou velmi příhodné pro lanové aktivity, a tak když jsme u něho, toho využíváme. Postavili jsme společně z lan pavučinu a zahráli si například hru na pavouky a mouchy. V ten den jsme si také zapěli písničky s doprovodem rumbakoulí, ozvučných dřívek a kvákadla. Společnost nám ten den dělal Ptáček Veseláček.

 

Ve středu byl vláčkový den. Vyrazili jsme si na výlet do Skvrňan, kde jsme viděli modely železnic a vlaků. Některé děti tuto výstavu snad již navštívily s rodiči či prarodiči, ale je jisté, že všem se výstava, i po druhé, moc líbila. Na svačinku jsme zavítali do nedalekého hřiště. Dětem se tam moc líbila hlavně lanová věž, na které si chvilku pohrály. Poté jsme putovali opět k Seneckému rybníku, kde jsme poobědvali. Po odpočinku, neboť v ten den sluníčko nesvítilo a bylo chladno, jsme ještě probíhali švihadlem, skákali přes něho apod. Tato aktivita děti moc bavila, neboť se do ní úplně všechny s chutí a velkým nasazení pustily.

 

Ve čtvrtek jsme šli na 1. základní školu a s Vendy jsme si nacvičili jógu. Zacvičili jsme si pozdrav Slunci, sloní rozcvičku a foukání do větrníku, přičemž děti prozkoumávaly, jak dýchají. Také jsme chytali bubliny z bublifuku. Samozřejmě jsme si ale také stačili společně pohrát s hračkami, které tam byly k dispozici ve skříňkách a které nás tolik lákali.

 

V pátek jsme se vydali na kopec nad Senečákem, kde jsme posvačili. Byla celkem zima, a tak v ten den jsme hráli hodně běhacích a pohybových her. Na mrazíka, na stromečky a zajíčky, na schovávanou s velkým akčním radiem, na vyhledávání a schovávání obrázku po lese atp. Tyto hry jsme prokládali lezením po lanech a houpáním se na houpačce, kterou jsme si společně s Milanem v lese vyhotovili.

 

V příštím týdnu možná přijede Martin na bílém koni. I kdyby na bílém koni nepřijel, náležitě ho oslavíme. Budeme si s dětmi o Martinovi povídat. Zaměříme se společně více než kdy jindy na téma pomoci druhým. Zhotovíme si dřevěné koně, vytvoříme si nějaké zajímavé překážky pro skákání. Budeme pozorovat oblohu, jestlipak se nějaká ta vločka neobjeví. Pokud ne, a nebo pokud i ano :-), nějaké vločky si vytvoříme.

 

Hezký večer a celý týden přeje Milan s Ivetou