První VEČERNÍ JURTOVÁNÍ na téma... etika stravování aneb žít a nechat žít

29.01.2015 13:59

Akci pořádá Milan ze školky Větvičky v zázemí Větvičky || Milan VřešťálTel.: 770 777 520

 
 

SHRNUTÍ: 

 

V čas příchodu bylo v jurtích kamínkách  ještě žhavo a tak stačilo přiložit a rázem prostor prozářilo hřejivé teplo. Každý si sedl kam uznal za vhodné (na zem) a jako promítací plátno posloužilo prostěradlo zavěšené na "protější" zdi oproti hlavnímu vchodu. Skoro bych zapomněl uvést, že spoluiniciátorem setkávání je Vlaďka Nová, knihovnice, Matka, velká bojovnice za zachování Roudné, život milující člověk, který nehodlá mlčet o věcech, o nichž se běžně nemluví,

Vlaďka z domova přivezla pohoštění, myslím nějakou veganskou buchtu, semínka oříšky a nějaké ovoce. Na kamnech se hřála voda na čaj a Milan a Ivetkou přivezli super pálivý salát z dýně hokaida v RAW kvalitě :-)
Věkové rozmezí účastníků lze odhadnout mezi 14 a 50lety... 
Původně zamýšlený plán začít úvodní přednáškou byl nakonec  zrušen pro velký počet zkušených návštěvníků a tak nezbylo, než pustit onen očekávaný film s názvem : "Veganizování"
Film je v anglickém znění s titulky a musím říct, že se při jeho sledování nudit nebudete..Rozhodně jej zas někdy zopakujeme, ale na příště zvolíme zas něco jiného.

Po shlédnutí filmu proběhla zajímavá diskuze, která trvala téměř do 21h. Měl jsem radost, že se do diskuze zapojovali i ti nejmladší, jež hovořili o tom, jak těžké je se v tomto věku svobodně rozhodnout a vymanit se z běžných většinovou společností uznávaných návyků a tradic. 

 

PŘI AKCI:

Zobrazování obrázku _DSC3786.JPG
 
 
POZVÁNKA:
Vážení rodiče a přátelé školky Větvičky,

přijměte prosím pozvání na první lenové večerní zamyšlení nad šálkem čaje s tématem stravování, pořádanou v jurtích prostorách školky Větvičky.

Čeká nás povídání o souvislostech mezi jídlem, etikou, zdravím a také ekologií. Zamyslíme se nad tím, zda je živočišná "výroba" udržitelným producentem potravin, co jsou vedlejší produkty této strategie a jak zodpovědně postupovat při výběru potravin.
 
 
Součástí večera bude promítání filmu "veganizování" s následnou diskuzí. https://www.csfd.cz/film/329199-veganizovani/

Shodou okolností se tento týden s Vašimi dětmi zabýváme otázkami výživy, tak budu mile rád, pokud se přidají i někteří z Vás.

Sraz je v 16: 30h na konečné č.1, nebo v 17h na místě (https://www.mapy.cz/s/ftXa). 

 
S sebou:
  • dobrou náladu,
  • přezůvky
  • podložku pod zadek (možná nevystačí počet dětských židliček, ale máme i karimatky) 

Akce je veřejná a je zdarma
 
 
Těším se na shledanou a přeji Všem radostný a požehnaný den
Milan