po týdnu 9/02 - 13/02

22.02.2015 20:43

Pondělí 9.2.2015
„Bobování“
Tento týden k nám do školky asi vlétl nějaký skřítek nemocníček. Děti se jen předháněly v tom, kteréže zůstane v domácí postýlce déle. Neunikli ani velcí skřítci. 
Ivetku, která zůstala doma s vyrážkou podobající se neštovicím, jsme s dětmi ráno po telefonu pozdravili  a do lesa se vydali se 4 skřítky a Haničky maminkou Marcelkou. 
Hned ráno jsme velice dosti bobovali, neb bylo bílo, což je u nás již čím dál tím vzácnější úkaz.
V oáze se vystřídali všichni! Dokonce i Marcelka a Milan. 
Přes sedmero hor a kopců jsme se dostali až k rozcestí „u včelích úlů“, kde jsme postavili z nalezených větví veliký domeček – no bylo to ostatně i týdenní téma :-)
Cestou okolo dinosaurů nás potkalo krásně hřejivé Sluníčko, jako by nám chtělo svými paprsky odhalit největší ptačí budku snad v celé Plzni...téměř ptačí kadibudku, nalezenou na „pařezovém kopci“. Cestou domů již nebylo po sněhu ani stopy.

Úterý 10.2.2015
„Mrtvý ptáček“ 
V úterý jsme si vydrželi dlouho hrát u svačinového domečku. Lyžovali jsme ze svahu a váleli sudy. Cestou jsme našli na cestě mrtvého ptáčka, kterému jsme udělali hrobeček a zazpívali písničku. Oběd proběhl venku pod stanem, ale potom jsme se všichni ohřáli v jurtě a Vendy s dětmi udělala papírové dinosaury, zatímco já jsem četl napínavou pohádku.

Středa 11.2.2015
„Velká jáma“
Středeční den byl opravdu nabitý energií. Děti běhaly a lítaly a nezdálo se, že by jim ubývaly síly. Při honbě za Johankou jsem s ní naběhal skoro 2 km. Hitem dne se stala velká jáma. Do té děti s chutí padaly a válely se v ní, vždyť v ní také byla obrovská spousta listí. Vymysleli jsme také pro jámu několik her a využili při tom podsedáky. V odpoledním volném programu se děti pod vedením Johanky zasadily o další hit dne, když z pískoviště vytvořily moře.

Čtvrtek 12.2.2015 
„Trámy na střechu“
Hned ráno jsme s Vendy a skupinkou skřítků zamířili po cyklostezce ke gongu. Skřítci si  netradičně odhlasovali tuto variantu cesty..
Přilehlý lesík je plný různých příšer, např. v podobě padlého stromu a také tam je veliké množství klád, které po rozřezání poslouží, jako stavební materiál pro větvičkové domečky. Část dětí s Vendy u stolečku pracovala na zajímavých úkolech, část krotila pravěká zvířata a část se mnou tahala a krátila větve na krov našeho domečku.

Pátek 13.2.2015
„Módní barva je zelená
Přišel jsem na odpoledne a vystřídal se s Vendy. S dětmi jsme byli u gongu, kde skupina módních návrhářek s hlavním krejčím Jiřím vyráběla zcela nový model zelné kabelky z pravé mechoviny :-)
Ve školce byla poprvé Árletka a moc si den užívala. Byl jsem připraven na stýskání, ale opak byl pravdou, dokonce se stala ve své samostatnosti při oblékání dobrým příkladem ostatním dětem.
Odpoledne přišel za námi Jirka, tak Árletka hned první den zažila, jaké je to, když převládá počet průvodců. Ještě jsem stihl Jášovi nahradit u čínského plastového kladívečka zlomené plasto-topůrko českou boro-větví, z čehož měl velkou radost a Jirka po obědě s dětmi vystavěl velký vodní pískový hrad.