po týdnu 16/02 - 20/02

22.02.2015 21:03
 
16.2.2015-Po
Pro rodiče „Lucka a sluníčko“
Pondělní den byl v mnoha ohledech zvláštní. Ve školce se objevila nová tvář, Lucka. Sluníčko svítilo a hřálo a my s dětmi ujeli asi nejdelší trasu vůbec. Přes Senečák až k betonové zdi u Třemošné a zpátky do školky. Cestou jsme hráli hodně her. Některé hry byly Luckou oblečeny do nového pláště a zpestřeny. Svoji velkou roli sehrála i forma na bábovku, kterou jsem měl náhodou s sebou.

 
17.2.2015-Út
Pro rodiče „Roura a relaxační hudba“
Chladivý den nás zahnal do tepla jurty. Předtím jsme si však počíhali na vlak v rouře pod tratí, k našemu údivu byl vlak sotva slyšet. V jurtě jsme si zatancovali v kroužku na relaxační hudbu a zaťukali do rytmu písniček od Svěráka a Uhlíře. Děti nakreslily pavučinu a Vendy jim na ní dokreslila pavoučka.

 
18.2.2015-St
Pro rodiče „Průzkum cyklostezky“
Ve středu jsme provedli průzkum cyklostezky směrem na Třemošnou. Nasvačili jsme se na mechovém paloučku za tratí. V okolí jsme našli mnoho nor, půdu rozrytou od prasete a starý rozpadlý posed. Pokračovali jsme dál po cyklostezce, která vede podél trati. Zjistili jsme, že odvodňovací trubkou pod tratí projede i naše modrá kárka, tak jsme se dostali bezpečně na druhou stranu. Za tratí jsme však museli překonat potůček a pak strmý svah.


19.2.2015-Čt
Pro rodiče „Historicky první jóga v jurtě“
Mrazivý den nás zahnal do jurty. To nám ale nevadilo, protože po hudebním naladění jsme si s dětmi zacvičili jógu. Děti cvičily déle jak hodinu, některé s přestávkami, a bavilo je to. Po obědě vykouklo sluníčko a tak jsme šli ven. Holky se nechaly od Vendy namalovat a Lukášek šel se mnou na trestnou výpravu najít Bobovo autíčko.
 
 

20.2.2015-Pá

Pro rodiče „Slunečný den ve znamení odpadků“

Po přivítání Lucky s dětmi, kterou některé děti znaly už z pondělí, jsme se vydali do Oázy. Po cestě děti hledaly odpadky a my s Luckou je sbírali speciální rukavicí do velkého zeleného pytle. V Oáze jsme odpadky vysypali do místního koše (černého pytle). To už náš zelený pytel byl z půlky plný. Nasvačili jsme se na Mechovém paloučku (nad Oázou). Holky si udělali piknik na planině u malých stromků pod vedením, kde zimní sluníčko ukázalo svou sílu. Já se se skupinou dobrovolníků vydal na průzkum pěšinky. Našli jsme průchod křovinami až do druhého lesa za vedením, kde mezi stromy prosvítal Senečák. Lucka dětem půjčila novou hračku, kterou věnovala školce, koule která mění barvu, když se vyhodí do vzduchu.
Cestou do školky jsem s 3 nejmenšími kluky vyšplhal do svahů nad Sofronku. Lucka se staršími dětmi a kárkou nám ujela, a tak jsme překonali plot Sofronky a ostatní překvapili. Po obědě jsme si stihli zahrát několik her a cestou zpátky nasbírali plný zelený pytel odpadků (asi 60l), a to jsme byli teprv v půlce cesty.
 
 
 
Jirka