po týdnu 12/12 - 16/12

02.01.2015 16:08

Vážení rodiče, milé děti,

rok je tu nový a s ním i naše v letošním roce první ohlédnutí za týdnem minulým, tedy tím co proběhl v roce minulém, těsně před Vánoci.
Nebudu se tentokrát dlouze rozepisovat a za sebe tentokrát nechám hovořit fotografie v naší fotogalerii a fotoodkazovně:-)

a zbývající vzpomínky dokreslí Jirkovo vyprávění:

V úterý se děti rozhodly podívat k Senečáku a tak jsme na svačinu navštívili Medvíďata. Cestou jsme se prodírali úzkou bahnitou cestou podél rákosí vyššího než já a Vendy a podívali se pod hráz rybníka. Po svačině jsem prošli pláž rybníka a poslouchali strašidelné kovové skřípání, které se ozývalo od trati. Strach jsme zahnali metalovou písničkou, u které jsme se také zahřáli tancem. U zadního vchodu školky, který je blízko kolejí jsme viděli obrovskou podivnou mašinu jménem podbíječka, která rovnala koleje. Odpoledne jsme strávili u ohýnku a na pískovišti a rozhodli se uklízet bábovičky a lopatky pod maringotku. Dělníci mezitím poprvé zatopili v kamnech a jurta se poprvé prohřála.

Páteční den jako by v sobě nesl atmosféru sobotní oslavy a Vánoc. Někteří lidé s napětím čekají, kdy na ně poprvé dýchne vánoční atmosféra. Na mě (Jirku) dýchla při svačině, když jsem pozoroval děti. Vánoce bez dětí to není ono. Na červené cestě podél Sofronky nás dohonili prvňáci s Veronikou a skřítci splynuli s davem. Společně jsme si užili rychlou jízdu s kárkou a zastavili až u statného stromu, který jsme společně obejmuli a kdo se nebál výšky a toho, že se ušpiní, skočil z pařezu na svahu. Ve Větvičce jsme si společně zazpívali a po odchodu prvňáků vymalovali postavičky betlémku. Po obědě jsem šel vyzkoušet repro-bedničky na oslavu, což vzbudilo zájem dětí. V nové a úplně prázdné jurtě jsme si společně zatančili a zadováděli. Za první skladbu děti vybraly melodii z Boba a Bobka. Pěkná památka panu Skoumalovi.


Krásný nedělní večer a radostný vstup do prvního větvičkovského týdne v roce 2015, přeje Milan s Ivetkou


A co nás čeká a nemine? Přijdou přeci tři králové!  Připravte si ořezané křídy a pojďte s námi...:-)