po týdnu 30/3 - 3/4

12.04.2015 20:03

„Píšťalky“ (Po 30.3.)

V tento den nás provázelo aprílové počasí. Chvíli foukal vítr a padaly kroupy, chvilku zas hřálo, už docela silně, sluníčko. Po svačině ve svačinovém domečku jsme zamířili hned do Sofronky. Jednak proto, že počasí bylo trochu nevyzpytatelné a také proto, že jsme se těšili na vyrábění píšťalek a dřevěných zajíčků. A na to jsme potřebovali pilky a jiné nástroje a náčiní z maringotky.

Po přípravě naší provizorní dílničky (přenesení lavic na sluníčk, přinesení materiálu a nářadí apod.) jsme mohli začít s prací. Výsledek uvidíte i na fotografiích.

 

„Techmánie“ (Út 31.3)

Po dohodě s rodiči nad výstrahou ČHMU, nechodit do lesa kvůli silnému větru, jsme se rozhodli navštívit s dětmi Techmánii. Cesta byla zajímavá, děti se svezly tramvají, po jezdících schodech a trolejbusem. Po cestě do Techmánie jsme si také zazpívali a na chodníku nás minula dvě auta, která se asi už nevešla na silnici. Techmánia je místo plné zábavných her. Vyjmenuji ty, které měly největší úspěch: Kutálející sedačky u vchodu, točení na plošině, chytání ryb, vodní svět, tobogán a prolézací svět, kuličková dráha. Mně se moc líbila pojízdná klec na věci a zvukové pexeso. Navštívili jsme také dvě představení: Pokusy s tekutým dusíkem a O zvuku. Ani bych se nedivil, kdyby děti dneska ve svých snech bloudily skrz nekonečné haly s atrakcemi.

 

„Keramika“ (St 1.4.)

Protože silný vítr neustával, navštívili jsme v tento den 1.ZŠ a její keramickou dílnu. Děti nejdříve glazovaly své výtvory z minulé návštěvy, poté si z hlíny vyrobily nové.

Po tvoření jsme se naobědvali ve družině a poté se vypravili přece jen ven na procházku.

 

„Trnkova zahrada“ (Čt 2.4.)

Vítr stále foukal a ještě k tomu bylo i docela chladno. Po setkání u Západočeského muzea jsme se rozhodli navštívit radnici, kde jsme se nasvačili a prohlédli výstavu.

Na desátou hodinu jsme byli připraveni vstoupit do pohádkové zahrady, kde na nás čekalo nejedno překvapení. Štěkající klavír (po zmačknutí určité klávesy zaštěkal určitý pes), jízda na tříkolkách, prolézačka atd. apod. Vše v zajímavých barvách a odstínech.

Na oběd jsme jeli na 1.ZŠ. Před odchodem z muzea jsme se ale ještě na cestu posilnili svačinou.

Po obědě si děti pohrály ve družině a přes hřiště, kde jsme se na okamžik zastavili, jsme se vydali k cisterně.

 

„Hledání pokladů“ (Pá 3.4.)

Na Velký pátek se otevírají poklady a tak jsme s dětmi dávali v lese dobrý pozor. Obezřetnost byla na místě, vždyť i v ranním rozhlase vyzývali lidi, ať nechodí do lesa kvůli spadaným větvím. Těch bylo v lese opravdu hodně. Viděli jsme i vyvrácené stromy. S dětmi jsme objevili skálu. Měla prasklinu jako by se měla každou chvíli otevřít. Neotevřela se. A to ani když jsme říkali kouzelná říkadla. Protože ranní sluníčko rychle zmizelo za mraky přesunuli jsme se do teplé jurty, ve které Radek ráno zatopil. Dětem jsem rozdal obrázky představující velikonoční tradice. Děti obrázky vybarvily a po obědě jsem jim přečetl text o tradici, který byl napsán u obrázků. Četl jsem ho venku u okna jurty jako televizní komentátor.